Kingston HyperX CLoud II wyglądają podobnie do pierwszej edycji headsetu Kingstona (który oparto na słuchawkach szwedzkiej firmy Qpad). Różnice są drobne - lepiej wykonano pałąk, zastosowano też szczotkowane aluminium. Nie ma też białej wersji - są tylko czarne z czerwonymi albo szarymi wstawkami. Do tego, w przeciwieństwie do starszego modelu, wyposażono je w kartę dźwiękową na USB, która ma też wytworzyć wirtualny dźwięk prestrzenny.

Reklama

Budowa słuchawek jest prawie bez zarzutu - idealnie układają się na uszach. Jeśli komuś przeszkadzają skórzane nakładki, może zmienić je na welurowe (znajdujemy je w pudełku ze słuchawkami). Co mi się nie podobało, to sposób mocowania mikrofonu. Klapka, która przykrywa gniazdo mikrofonu nie jest przymocowana na stałe do słuchawek, co oznacza, że łatwo można ją zgubić. Instalacja jest niezwykle prosta - headset wpinamy do karty USB, tę podłączamy do PC. Nie potrzebne są żadne sterowniki. Na karcie mamy przyciski do zwiększenia/zmniejszenia głośności i do włączania wirtualnego trybu 7.1.

Media

Jakość dźwięku stereo jest fenomenalna. Nie różnią się niczym od dobrych słuchawek uznanych firm. Na szczęście firma nie przesadziła z basami, przez co odgłosy eksplozji, czy strzałów nie rozsadzają czaszki. Wreszcie też w słuchawkach "gamingowych" mamy słyszalne tony średnie. Radzą sobie dobrze więc zarówno z muzyką, filmami, jak i grami. Nie ma też żadnego problemu z mikrofonem.

Po przełączeniu w tryb 7.1, karta dźwiękowa rozszerza scenę i próbuje 'oszukać" nasze uszy. Razi sobie całkiem sprawnie. W "FarCry 4" nie było żadnych problemów, by zlokalizować przeciwników. Lepiej brzmią także dźwięki otoczenia - faktycznie wydaje się, jakby akcja nas otaczała. TO w grach filmach. Przy filmach lepiej jednak brzmi tryb stereo, bo 7.1 trochę przykrywa głośność dialogów.

Czy biorąc pod uwagę jakość dźwięku i dobre wykonanie, to Cloud II są słuchawkami idealnymi dla graczy? Sprzęt ma pewne mankamenty. Przede wszystkim, w przeciwieństwie do Cloud II nie można ich użyć bez dołączonej karty dźwiękowej. Owszem, jako zwykłe słuchawki stereo podepniemy je do sprzętu HiFi, smartfona, czy nawet komputera. Jednak nie możemy wtedy wykorzystać mikrofonu.

Podsumowując - HyperX Cloud II nie należą do najtańszych - kosztują około 400 złotych. W zamian oferują jednak bardzo dobrą jakość dźwięku i świetne wykonanie. Dobrze układają się na głowie i pozwalają na długie, komfortowe granie. Jeśli szukacie dobrego headsetu, to powinny się znaleźć na waszej krótkiej liście.