W telewizorach Neo QLED i innych, wybranych modelach, które pojawią się w 2021 roku, wykorzystano opracowany przez firmę Samsung algorytm sztucznej inteligencji (AI), który automatycznie rozpoznaje język migowy i powiększa obraz tłumacza aż o 200 procent. Użytkownicy będą mogli również wybrać obszar ekranu, który chcą powiększyć, jak również zmodyfikować powiększony obraz tak, by lepiej widzieć szczegóły, takie jak pytania wyświetlane podczas quizu czy tabele wyników prezentowane w transmisjach sportowych.

Reklama

Odrębne napisy i kolory tła

Dostawcy treści wraz z prezentowanymi programami telewizyjnymi często oferują dziś opcję wyświetlania napisów, dzięki którym osoby niesłyszące mogą śledzić to, co dzieje się na ekranie. Zdarza się jednak, że oryginalna treść jest opatrzona napisami, które nakładają się na te dostarczane przez dostawcę treści, uniemożliwiając ich odczytanie.

Reklama

Tu pomocna będzie możliwość skorzystania z odrębnych napisów. Funkcja ta pozwoli wyświetlać tekst, który jest przeznaczone dla osób niesłyszących, w innym obszarze niż ten, który stanowi element nadawanego programu. Użytkownicy będą mogli ponadto zmienić w napisach kolory tła i tekstu, dodatkowo poprawiając ich widoczność.

Specjalna transmisja audio

Podczas oglądania telewizji z rodziną czy przyjaciółmi osoby niedosłyszące mogą potrzebować, by dźwięk ustawiony był trochę głośniej, co może okazać się niekomfortowe dla pozostałych widzów. Aby każdy mógł korzystać z rozrywki w najbardziej komfortowych dla siebie warunkach, Samsung wprowadzi w swoich telewizorach jednoczesną obsługę kilku wyjść dźwięku.

Osoby niedosłyszące będą mogły teraz korzystać z urządzenia łączącego się poprzez Bluetooth, by słuchać ścieżki dźwiękowej oglądanego programu ze wzmocnionym dźwiękiem, nie wpływając na wrażenia pozostałych widzów. Na takim urządzeniu, które można połączyć bezpośrednio z telewizorem, użytkownik będzie mógł ustawić głośność na odpowiadającym mu poziomie.