Luksusowa obudowa dla graczy. Oto MSI Sekira 500G
1 Sekira 500G wygląda elegancko. Góra i przód obudowy to szczotkowane aluminium, po bokach mamy zaś przyciemniane hartowane szkło. Drzwiczki są na zawiasach, więc nie trzeba wykręcać śrubek, by dostać się do środka. Brakuje za to zaczepów, które potrafiłyby przytrzymać drzwiczki w miejscu – przy przenoszeniu same potrafią się otworzyć Trzeba jednak przyznać, że nie będziemy jej dużo nosić, bo waży ponad 19 kg.
dziennik.pl
2 W środku znajdziemy 6 koszyków na dyski twarde – można je zdemontować oraz tunel na zasilacz. Jest wystarczająco dużo miejsca, by przy płycie ATK zmieścić w środku dwie chłodnice pętli wodnej (z przodu do 280 mm i 360mm na górze). Do tego dostajemy specjalne ramki, dzięki którym łatwo jest zamontować chłodnice i ekstra wentylatory. Kilka rzeczy można było rozwiązać lepiej – np. pomyśleć o całkowitym demontażu tunelu zasilacza, by z przodu móc wstawić większe chłodnice
dziennik.pl
3 Jeśli chodzi o chłodzenie, to z przodu znajdziemy dwa duże – 200mm – wentylatory, z tyłu zaś klasyczne 140mm. Zapewniają one dobre chłodzenie podzespołów. Nie przeszkadza nawet zamknięty przód i góra, bo po obu stronach panelu znajdziemy duże kratki, przez które zasysane jest powietrze. Obudowa pozwala nam też na montaż karty graficznej równolegle do drzwiczek, by np. pochwalić się blokiem i chłodziwem.
dziennik.pl
4 Montaż podzespołów jest prosty, kable da się wygodnie poprowadzić, choć umieszczenie ich z tyłu, by nie straszyły wyglądem przez szklane drzwiczki wymaga odpowiedniego rozplanowania wszystkiego.
dziennik.pl
5 Fani RGB będą niezadowoleni - w tym modelu tu nic nie jest podświetlone. Możemy jedynie założyć na górze obudowy wentylatory z diodami, ale trzeba będzie samemu zadbać o kontrolowanie światła. Dla fanów LED RGB obudów MSI ma jednak inną odsłonę Sekiry
dziennik.pl
6 Podsumowując – Sekira 500G to udana obudowa. Jest masywna, dobrze wentylowana, łatwo w niej zbudować komputer. Ma jednak kilka problemów – jak otwierające się drzwiczki – których w obudowie za prawie 900 złotych nie powinno być. Niepotrzebny jest też szklany panel od strony okablowania.
dziennik.pl
7 Niemniej jednak, jeśli ktoś chce mieć obudowę wysokiej klasy, która w środku nie ma sauny i która jest po prostu ładna, to 500G będzie dobrym wyborem.
dziennik.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję