Diablo IV

Tej gry przedstawiac nie trzeba. Po latach oczyekiwania Blizzard wreszcie da nam kolejną odsłonę Diablo. Premierę wyznaczono na 6 czerwca zarówno na konsole, jak i na PC. Po dwóch pierwszych wersjach beta wychodzi, że szykuje się prawdziwy hit. Choć niestety część rzeczy trafi do Diablo IV z mobilnego Diablo Immortal.

Reklama

O wrażeniach z bety Diablo IV przeczytasz więcej tutaj>>>

Trwa ładowanie wpisu

Final Fantasy XVI

W czerwcu pojawi się także kolejna odsłona japońskiej, kultowej sagi RPG. Jej premierę wyznaczono w Polsce na 22 czerwca. Niestety, ze względu na ustalenia między Sony a Square Enix, początkowo gra dostępna będzie tylko na Playstation. Gra, co nie podoba się wielu fanom sagi (a ja tę zmianę uwielbiam), oferować będzie walkę w czasie rzeczywistym. Za całą produkcją stoi słynny Naoki Yoshida, człowiek, który odpowiada za odrodzenie Final Fantasy XIV i zrobienie z tej gry najlepsze MMO, w które obecnie można zagrać. Na pewno więc FF XVI będzie na odpowiednim poziomie. Pierwsze plotki mówią, że główny wątek ma zająć od 35 do 40 godzin, a jak przystało na ten cykl, drugie tyle zajmą nam zadania poboczne.

Trwa ładowanie wpisu

Aliens: Dark Descent

Wreszcie wrócimy do świata, znanego z serii Alien, i to grą, jakiej do tej pory nie mieliśmy. Dark Descent ma bowiem być taktycznym RPG, w którym sterujemy drużyną Kolonialnych Marines. A wrogiem, jak wynika z trailerów mają być nie tylko ksenomorfy. Oby to była gra godna Alien: Isolation czy Alien vs Predator, a nie drugie Alien: Colonial Marines. Jak jednak widać na trailerach, produkcja studia Tindalos, wydana przez Relic, zapowiada się całkiem dobrze. Premierę ustalono na 20 czerwca tego roku.

Trwa ładowanie wpisu

Space Marine II

Kapitan Titus z zakonu Ultramarines powraca. Tym razem kosmiczny marine, który przeszedł kolejne genetyczne ulepszenia, stając się "primaris marine" zmierzy się z najgroźniejszym wrogiem Imperium Człowieka, groźniejszym nawet niż sam Chaos - tyranidami, czyli niezliczonym rojem potworów, pożerającym całe planety. Szykuje się więc fantastyczna rzeźnia, umieszczona w moim ukochanym uniwersum SF, czyli świecie Warhammera 40K. Niestety wciąż jeszcze nie znamy daty premiery, poza tym, że ma być "gdzieś w 2023".

Trwa ładowanie wpisu

Armored Core VI: Fires of Rubicon

Ludzie, odpowiedzialni za Dark Souls i Elden Ring biorą się za wielkie mechy. Na komputery i konsole powróci bowiem symulator kroczącej machiny bojowej, czyli Armored Core. Gra na pewno łatwa nie będzie, bo From Software nie robi produkcji dla niedzienych graczy, tylko gry takie, w których nawet podstawowi przeciwnicy są trudni do pokonania, a walki z bossami zajmują długie godziny i wymagają wiele prób… Z trailerów widać, że gra będzie wyglądać fantastycznie, czekają nas rewelacyjne walki z potężnymi bossami… Premierę ustalono (na razie) na 25 sierpnia.

Trwa ładowanie wpisu