"T Tablet", jak nazwano sprzęt, wykonano całkiem starannie. Obudowa to mieszanka aluminium i plastiku z dobrej jakości, a jedyny akcent w kolorach operatora to przycisk włączania. Niestety T-Mobile nie zdecydowało się, by tablet był całkowicie bezramkowy, ekran otoczono więc kilkumilimetrowym paskiem z czarnego plastiku, co trochę psuje wygląd.

Reklama

Urządzenie waży około 490g, da się więc go utrzymać w jednym ręku. Dzięki temu nadaje się do przeglądania stron www czy czytania ebooków. Trochę mniej nadaje się do gier, zwłaszcza tych bardziej wymagających, bo pod maską nie ma demona szybkości, a jedynie Mediatek Dimensity 700. Podstawowe jednak gry, wymagające niezbyt mocnego procesora spokojnie będą na tym tablecie jednak działać.

Urządzenie ma wbudowany modem 5G

Ekran ma rozdzielczość 2000x1000 i przekątną 10,36". Odświeżanie to jedynie 60Hz, a nie jest też to AMOLED tylko zwykła matryca IPS. O rewelacyjnych kolorach czy czerni i kontraście możemy więc zapomnieć, ale seriale da się na nim oglądać bez przeszkód. Oczywiście Dolby Atmos też nie ma, ale to nie dziwi, biorąc pod uwagę cenę urządzenia.

Reklama

Co ważne, T Tablet ma wbudowany modem 5G z obsługą eSIM. W tej kategorii cenowej to rzecz praktycznie niespotykana. Możemy go wiec zabrać z domu w podróż i nie bać się, że nie będzie w okolicy żadnego WiFi. To duże zaskoczenie na plus.

Wrażenia z użytkowania

Reklama

Jak się w ogóle z tabletu korzysta? To nie jest iPad z mocnym procesorem, który ma zastąpić nam laptopa. To jest podstawowy tablet, który ma służyć do przeglądania sieci, oglądania filmików czy czytania książek. Zresztą T-Mobile w swoich reklamach wcale nie udaje, że to urządzenie z górnej półki. Zaskakująco przyjemnie mi się go używało. Sprzęt jest wygodny, dobrze leży w ręku, do swoich zastosowań się nadaje. Nie można mu w sumie niczego zarzucić. Ba, wbudowany aparat potrafi nawet - w świetle dziennym - zrobić całkiem w porządku zdjęcia. Nadaje się też do robienia fotek dokumentom i drukowania ich z poziomu urządzenia, może więc służyć za skaner.

Podsumowanie

Podsumowując - T Tablet od T-Mobile to sprzęt, który mi się spodobał. Dla mało wymagającego użytkownika, który chce tylko przeglądać sieć, czytać książki i oglądać filmiki na YouTube to doskonałe urządzenie, które nie zrujnuje jego kieszeni. Do tego ma wbudowany modem 5G i kartę eSIM, czego w produktach renomowanych producentów w tej półce cenowej nie ma. Nie oczekujcie tylko w tej cenie cudów i czegoś, co zastąpi wam laptopa.